Hop til indhold

Hale problem


Recommended Posts

Gæst Mais og hunden

Bella har her de sidste dage virket som om hun har ondt i halen. Når man rør den snapper hun ud efter en, og nogen gange sæter hun sig på halen og piber så helt vildt når den rør gulvet.

 

Normalt har hun jo halen krøllet helt op på ryggen, men de sidste par dage har den bare hængt slap ned med en lille bue for enden. Når hun bliver glad logrer hun heller ikke helt så megt.

 

Hun prøver altid at fange sin hale og bide i den, så jeg tænkte om det kunne være fordi hun var kommet til at bide for hårdt?

 

Vi tager til dyrlægen på mandag, men er der nogen der har prøvet noget lignende, eller ved hvad det kunne være?:vedikke:

Link til indlæg
Del på andre sites

Gæst Buddha

Watertail!

 

Du kan google det, det kan vist gøre ret ondt, man kan få ordineret smertestillende af dyrlægen, og ellers skal den bare have helt lov til at være i fred - dvs lad være med at prøve at røre ved den.

Link til indlæg
Del på andre sites

Gæst Mais og hunden

Okay, tak for svarene.

 

Havde tænkt på at det kunne være watertail, men kan ikke se hvad det skulle være kommet af? :vedikke:

Hun har ikke været udenfor, andet end på gåturene og i haven her på det sidste, og hun da ikke logret særlig voldsomt?

Link til indlæg
Del på andre sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gæst
Svar på dette emne...

×   Du har kopieret indhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Tilføj...