Hop til indhold

går på tre ben?


Gæst Gravbulleren
 Share

Recommended Posts

Gæst Gravbulleren

Min liva blev opereret for en løs knæskal sidst i marts og har gået til genoptræning i ti uger efterfølgende og havde der fået god for at begynde at lege osv igen.

Men når vi er på besøg hos mine forældre så halrer og går rundt på tre ben! Men når vi er der hjemme er der ingenting!! Over hovedet. Selvom vi har været ude og gå lange ture og har spillet bold osv så er der absolut intet når vi er der hjemme. Men næsten lige så snart vi kommer ud til mine forældre begynder hun at trække på benet eller kun gå på tre ben.

Hvorfor gør hun det? Er det psykisk eller hvad kan det være?

På forhånd tak :)

Link til indlæg
Del på andre sites

Underligt. Men jeg kendte for år siden en schnauser, der havde haft et brækket forben. Hvis man år efter pyldrede om hende , trådte hun også kun igennem på 3 ben. Dette var rent skuespil og det ben hun skånede, var ikke det , der havde været brækket. Hun havde glemt, hvilket ben det var, der gav den store omsorg.

Link til indlæg
Del på andre sites

Gæst Gravbulleren

Ja jeg tænker også at det er fordi at der hos mine forældre er blevet pylret mere om hende da hun var nyopererede end når vi var der hjemme ;) det er jo "mormor og morfars" hund ;)

Link til indlæg
Del på andre sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gæst
Svar på dette emne...

×   Du har kopieret indhold med formatering.   Fjern formatering

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



×
×
  • Tilføj...