-
Antal indlæg
5.301 -
Medlem siden
-
Senest besøgt
Rams's Achievements
Newbie (1/14)
160
Community omdømme
Enkelt statusopdatering
-
vi regner med at skrive om psykiatri i bacheloren, evt noget omkring en spiseforstyrrelse. Da den ene af de andre 2 tøser gerne vil have noget, som berører emnet ernæring. Og jeg vil jo selvfølgelig gerne have noget om psykiatri..
Den anden af de to tøser i gruppen har det bare sådan, at hun er ved at være træt af, at køre i de meget fysiologiske sygdomme, som kræft, hjertesygdomme og diabetes. Så hun er bare glad for at være i en god gruppe og så slippe for de 'standard'-sygdomme..
Ikke for at underminere sygdommene, for det er jo nogle af de meget alvorlige og dominerende sygdomme i DK. Men vi bliver bare flasket så meget op med de sygdomme på sygeplejestudiet, at man er ved at være træt af at blive ved med, at køre rundt i dem.
-Så som du kan høre, har jeg det også lidt ligesom hende:blink: