Hop til indhold
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Hunde-forum.dk

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

månedens hund marts 2012 - "slem hund"

Featured Replies

Besvaret

månedens hund marts 2012

"slem hund"

 

Dit valgte billede sendes til Dorte som privatbesked eller som link til billedet. Ingen hjælpetråd, da alle billeder skal være nye for alle fra den 21. marts. Vis profil: Dorte - Hunde Forum

 

Vær opmærsom på, at billederne, der kommer til afstemning er relativt små. Så beskær gerne billedet. Jeg gør dem mindre -det behøver I ikke at gøre - motivet skal bare være tydeligt.

 

HUSK at kandidat billederne skal være indsendt senest den 20. marts kl. 20.00 for at deltage. Herefter ser vi billederne igennem i moderatorgruppen, og hvis billedet ikke passer til månedens kategori eller der er fejl i opload, bliver dette sorteret fra.

Afstemningen på de indsendte billeder starter dagen efter.

 

KUN ét billede af samme hund, kan deltage pr.måned i konkurrencen, og du skal selv eje den afbillede hund. Send KUN 1 billede - hvis du fortryder i løbet af måneden, så send mig det nyvalgte med henvisning til hvilket billede, der skal slettes.

 

Denne måneds kategori er valgt af februar måneds vinder.

 

 

Præmie:

 

 

 

 

Hvis der er flere end 1 vinder, trækkes der lod om præmien!

Besvaret

Lige noget for min slemme hund :slem:

Besvaret

Nu er problemet jo så bare, at det er sjældent, at man har kameraet fremme, når ens hund finder på af være slem:mrgreen:

Besvaret

øv.. ingen deltagelse herfra :-( ingen slem hund taget på fersk gerning.

Besvaret

Æv. Mine hunde er heller aldrig slemme, så det kan fanges. Det vildeste jeg ville kunne præstere her er Charlie, som bider næsen af en tøjhund eller Buster, som hygger i kattemiljøet. Not so slemt that it does something. Busters fantastiske stunts med at stjæle mad fra bordet går så hurtigt, og man står lissom ikke bevæbnet med kamera, når han gør det.

Jeg har billeder med slemme kattekillinger, som driller Charlie, men han er lissom det stakkels offer i de motiver, så det kan heller ikke passe ind i kategorien. Ih, hvor jeg håber, at der en dag kommer en kategori, hvor vi faktisk kan være med. Tsk. :stupid:

Besvaret

Jeg ville ønske at jeg havde billedet af Taiki, da han for en uges tid siden fandt posen med mel nede i skuffen og valgte at ruske den satan. Og da mel ligner sne, er det jo også naturligt at rulle sig i det. Til gengæld blev han sur, da han fik det i næsen. Suk.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gæst
Svar på dette emne...

Account

Navigation

Søg

Søg

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.