-
Antal indlæg
20.570 -
Medlem siden
-
Senest besøgt
-
Days Won
2
Amocca's Achievements
Newbie (1/14)
502
Community omdømme
Enkelt statusopdatering
Se alle opdateringer fra Amocca
-
Tak for svar. Næh..''op i kurven'' det ved jeg faktisk heller ikke. Kæresten sagde at det måske var en god idé, hvis den havde våde futter eller skulle forholde sig i ro et sted. (Det havde deres hunde altid lært). Men jeg tror heller ikke det er det jeg gider sætte mest ind på at lære hende. :hmm:Jeg kan heller ikke klare at det bliver for ''lydigt'' og mekanisk. Det er dog en hund.. og en lille én endda.
''Bliv'' vil jeg dog synes kunne være rart. Tak for tippet med at lære det i alle 3 positioner. Hu ha der er nok at tage fat på.
Jeg kunne godt tænke mig at prøve at gå på udstilling med hende (kunne være sjovt en enkelt gang eller to). Har altid gerne villet prøve med kattene, men det er dog lidt lettere med en hund. (Ingen burgardiner, pynt og alt det der...). Så stå må vi igang med... har bare syntes sit og dæk skulle helt på plads først, men nu er det vist også tid til at komme videre.
Hvor mange gange går I til træning om ugen? Går I både til rally, agility og lydighed (er det hos Pia i Hasselager?).
Nyd det gode vejr. God weekend til jer.